הכי בסיסי

6 מותגי מייקאפ מינרלי שאתן חייבות להכיר

בין אם את מתאפרת קל או כבד, משקיעה זמן רב מול המראה או "על הדרך" באוטו, רוב הסיכויים שיש לך מייקאפ בתיק האיפור. הוא יהיה גם הדבר הראשון שתשימי על הפנים, הלא צריך להכין את ה"קאנבס" להמשך עיטור הפנים. לכן זה בדיוק המקום להתחיל את השינוי בשגרת האיפור שלך. כאן תוכלי למצוא את כל ההמלצות שלי למותגי איפור שמציעים מייקאפ מינרלי, נטול כימיקלים מזיקים. dive in.

(הפוסט כתוב בלשון נקבה אך מכוון לשני המינים). הפוסט מכיל לינקים של שיווק שותפים, אנא היכנסו לגילוי הנאות כדי להבין מה זה אומר.

אם כבר קראתן בפרוטרוט את הפוסט על רעלים באיפור אין צורך “להפחיד” אתכן שוב. כל הסיבות לעבור לאיפור נטול רעלים (הלא הוא איפור מינרלי) כבר מפורטות שם וזה מאפשר לנו להגיע ישר לעניין – פתרונות לצרכנות בריאה של מייקאפ!

אני שמחה לבשר כי במקרה של מייקאפ מינרלי מדובר בתחום נרחב עם כמות מותגים גדולה ביותר, לרובם סיפור זהה. נשים שגילו עד כמה מוצרי טיפוח רעילים להן ולתינוקות שלהן למול מעטה של רגולציה המאפשר שלא לציין זאת על האריזה. בהעדר פתרון, הן פשוט החלו לייצרו בעצמן וכך החלו קמים מותגים מדהימים בערכיותם ובאיכותם.

מתוך שלל הבחירות בחרתי להציג לכן 6 מותגים שנבדקו ע”י עמותות מובילות ומהימנות בעולם וקיבלו את הדירוג הבטיחותי הגבוה ביותר שלהן מבחינת הרכב חומרים. לנוחיותכן, בחרתי מותגים שמציעים כמה סוגים של מייק-אפ (נוזלי, פודרה דחוסה ופודרה מפוזרת) להם גם מספר מרשים של גוונים, בהתאמה לכור ההיתוך הישראלי.  

מה שכיף בכל החברות המפורטות מטה זה הערך המוסף שהן מציעות לנו כצרכנים. כולן לא מבצעות ניסויים בבע”ח, לא עושות שימוש בננו-חלקיקים וגלוטן (המעודדים אקנה) ונוקטות בשקיפות גבוהה מול הלקוחות שלהן. בואו נכיר אותן מקרוב…מתרגשות כמוני?

שניה.... בואו נדבר על חסמים

שילוח (או למה לא לקנות כחול-לבן)

ובכן בארץ יש מספר חברות מקומיות שמוכרות מייקאפ מינרלי. חברות שאהבתי את הרכיבים שלהן הן גאיה קוסמטיקס (10 גוונים), מינרז (6 גוונים) או מינראלז (16 גוונים). פחות אהבתי את ההיצע שלהן (אבקה בלבד במספר מצומצם של גוונים) וכמובן את המחיר הנובע מיוקר המחיה בארץ. 

אונליין יש היצע רחב ביותר של גוונים ומרקמי מייקאפ שונים במחירים טובים יותר, גם אם מוסיפים את עלויות השילוח. בארץ אתן משלמות בחנויות סכומים דומים על מוצרים “איכותיים” של מותגי יוקרה, אלה שלא מתביישים כבר שנים לחשוף אתכן לחומרים מזיקים לבריאות. הרשת מנגישה לכן מוצרי איכות לא רעילים באותו מחיר – האם זו שאלה בכלל במה עדיף לבחור?

בכל מקרה, הפכו את הרכישה לעניין חברתי. שתפו את החברות שלכן בפוסט הזה, בחרו יחד במותג שמדבר לכולכן וקנו בסל אחד כדי לחלוק בעלות המשלוח…. ככה גם אף אחת לא תגיד שלא אמרו לה.

איך נדע שמדובר במוצר טוב? 

המותגים הבריאים שמוצגים פה בפוסט נבחרו גם בהמשך להמלצות טובות מרחבי הרשת. למי שצריכה עזרה בבחירת אחד המותגים, כמו גם בחירה של  מוצר ספציפי והגוון המתאים לה ביותר אני ממליצה להיכנס ל-youtube ולכתוב את שם המוצר בצירוף המילה Foundation (שכבת הבסיס לאיפור). מידע על מוצרי איפור מינרלי יש בשפע ומאחורי כל מוצר טוב יש לפחות 5 בלוגריות שכבר פרסמו עליו סרטון עם הדגמת שימוש וחוות דעת.

איזה רכיבים מסוכנים לבריאות יש במייקאפ רגיל?

כתמיד, אני מפרטת את רשימת הרכיבים הרעילים בתחתית הפוסט –

התעניינו במידע החשוב הזה! רק לחצו על כפתור ה-Unlike..

חברות מומלצות בתחום המייקאפ המינרלי

החברה מציעה 8 גוונים של פודרה נטולת רעלים, טבעונית וללא ניסויים בבע”ח. את הפודרה ניתן לערבב עם שמן פנים (קרם/סרום) על מנת לקבל מייק-אפ נוזלי. בקבוק אחד של 10.5 גרם בשימוש נכון אמור להספיק לשנה!

מה שכיף זה שהחברה מוכרת ערכת דוגמיות (כולל שמן פנים) שתוכלו לקנות יחד ולהתאים צבע לכל אחת. כל בקבוקון דוגמה אמור להספיק לחודשיים בשימוש נכון.

זהו ה-מותג לבעלות עור רגיש ולצרכניות בריאות קפדניות למהדרין. מדובר בחברה שמציעה מייקאפ נטול רעלים ולבעלות עור רגיש קו מוצרים מיוחד ללא המינרלים מיקה (פיגמנט צבע חום) וטיטניום אוקסיד (מקדם הגנה מהשמש).

מייקאפ פודרה דחוסה (8 גוונים), מוס (8 גוונים), קרם (15 גוונים) ומייק-אפ נוזלי (8 גוונים)

מייקאפ מינרלי omiana
מייקאפ מינרלי omiana
מייקאפ מינרלי maia minerals
מייקאפ מינרלי maia minerals

עוד מותג סופר מודע שלא עורך ניסויים בבע”ח וגם לא מכיל ננו-חלקיקים (מעודדי אקנה ולא ידידותיים לסביבה – תתפלאו כמה בקלות הם מגיעים לים דרך הביוב). החברה מציעה מייקאפ פודרה דחוסה (8 גוונים), פודרה משוחררת (22 גוונים) ומייקאפ קרם (14 גוונים).

כמו כן, לחברה אין מלאים מיותרים – כל מוצר יוכן עבורכן אישית לאחר הזמנה מרכיבים טריים לגמרי.

מייקאפ מינרלי של
100% pure

הרשת מלאה בהמלצות חמות על החברה הזו ואני מצטרפת אליהן מכמה סיבות. ראשית, הצצה מהירה באתר שלהם מגלה שקיפות גבוהה עם הסבר מפורט על תהליכי העבודה והייצור. 

מדובר באיפור שמכיל אך ורק פיגמנטים (חומרי צבע) מהצומח וכלל תהליכי הייצור מבוססים על תהליכים ביולוגים כמו תסיסה. כמו כן החברה רשמה פטנט על טכנולוגיה לייצוב החומרים הפעילים. אף מוצר לא מכיל חומר משמר או מייצב ובכל זאת בעל חיי מדף של שנה.

חומרי הגלם נבדקים באופן קבוע לנוכחות של מזהמים כמו שאריות חומרי הדברה, אך לא רק הם. גם אריזות המוצרים נבדקות שאינן מכילות BPA או פתאלאטים שעלולים לזלוג לתוך קרמים ומשם לפנים שלכן. בהחלט רמה גבוהה של מודעות צרכנית בריאה!

מייקאפ מינרלי 100%pure

מדובר בחברה שקיבלה ציון גבוה לאיכות מרכיביהם מטעם שתי עמותות מובילות בתחום של כימיקלים במוצרי צריכה. העמותות בוחנות ונותנות ציון לבריאות המרכיבים ולניקיון שרשרת הייצור ממזהמים אפשריים. גם במקרה זה המוצרים הם טבעונים וללא גלוטן (אמרנו כבר שהעור “אוכל” גם הרי). לבעלות עור רגיש, החברה מציעה מוצרים ללא המינרל הטבעי מיקה (פיגמנט חום).

החברה מציעה מייקאפ פודרה דחוסה (10 גוונים), פודרה מפוזרת (8 גוונים) ובצורת קרם (6 גוונים).

מבחינת ערכיות מדובר בחברה שמציעה הרבה בתחום הקיימות, בנוסף לעובדה שמוצריה טבעיים לחלוטין. יש התייחסות גם לצמצום באריזות ולחומרים מהם הן עשויות– ללא PVC, ללא חומצות ומנייר ממוחזר. למעשה, כלל האריזות בהם עושה החברה שימוש ממוחזרות או בשימוש חוזר. גם חומרי הניקוי במפעל הם ממקור צמחי ומתכלים.

מייקאפ מינרלי של Mineral Fusion

לקונות ב-iHerb ראוי לציין כי נכון להיום אין באתר מייקאפ בדירוג הבטיחותי הגבוה ביותר (ציון 1) מטעם עמותת EWG. כן נמצא בו מותג אחד – Mineral Fusion – שהמייקאפ המינרלי שלו קיבל ציון 2. זו בהחלט אופציה טובה רק הבעיה שהאתר מציע 4 גוונים בלבד של פודרה מינרלית (Neutral1Neutral2Olive1Warm

ל- Mineral Fusion יש מגוון רחב יותר של גוונים הן בפודרה דחוסה (15 גוונים) ובמייקאפ נוזלי (9 גוונים). את כולם ניתן לקנות גם באמזון, שמות הגוונים הם:

 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Neutral 1 
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Neutral 2
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Olive 2
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Deep 1      
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Warm 1 
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Warm 2
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Warm 3
 • Mineral Fusion, Liquid Foundation, Full Coverage, Cool 2      
 • פאראבנים – משבשים הורמונלים בדרגה 1 לפי האיחוד האירופי, בעלי מבנה דומה לאסטרוגן. נמצאו קשורים לסרטן שד, נזקים למערכת העצבים, הרבייה והחיסון. 85% מכלל מוצרי הקוסמטיקה מכילים פאראבנים.
 • פתאלאטים – משבשים הורמונלים שכיחים ביותר. אינם רשומים ברשימת הרכיבים, חבויים במונח “Fragrance” או “Perfum”.
 • עופרת – מזהם נפוץ של פיגמנטי צבע בקוסמטיקה. רעיל למערכת העצבים ונקשר לירידה בפוריות וסיכוי מוגבר להפלות.
 • תרכובות בוטיל (BHT, BHA) – חומרי תשמורת המצטברים בגוף. משבשים הורמונלים בדרגה 1 לפי האיחוד האירופי.
 • Octinoxate – נקשר לשיבושים הורמונלים ופגיעה בתפקוד בלוטת התירס.
 • Phenoxyethanol – חומר משמר שהחליף פאראבנים, נאסר לשימוש ביפן. ה-FDA האמריקאי הוציא אזהרה מפני החומר בשל חשש לדיכוי מערכת העצבים וגרימת הקאות ושלשולים בקרב תינוקות.
 • תרכובות #PEG – נגזרות של נפט, לעתים רבות מזוהמות בחומרים מסרטנים (דיאוקסין ואתילן אוקסיד)

הנוסחה פשוטה: הגדלת מודעות = הפחתת חשיפה!

הצטרפו אל רשימת התפוצה שלנו וקבלו התראה במייל על פוסטים חדשים להפחתת רעלים!

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

עגלת קניות