יעלי של הים

18 שנה שאני חיה ליד הים. עברתי למכמורת לצורך לימודי תואר ראשון בביולוגיה ימית. מרגע שעברתי, קיבל הים מקום יותר ויותר מרכזי בחיי, כאשת מקצוע, כמקום מפגש חברתי ומקום לפרוק בו את היצר האתגרי. אני גולשת גלים מכורה, צוללת חופשית וצוללת סקובה, שייטת תחרותית… אין ספורט ימי שלא יצא לי להתנסות בו.
תחשבו כמה קשה זה עבור אנשים כמוני, שמבלים כל כך הרבה בים במשך כל כך הרבה שנים, כשאנו רואים מה קורה לסביבה הימית עם הזמן. כיצד היא נהיית יותר ויותר מלוכלכת ומנוצלת לצרכים אישיים הבאים על חשבון הכלל. בשנה האחרונה שחיתי וגלשתי בתוך מראות אפוקליפטיים של נחילי זבל שלא נראו פה בעבר.
לא יכולתי לקבל את זה אז יצאתי לדרך חדשה שמבקשת לפתור את הבעיה במקום בו הכול מתחיל – תרבות הצריכה המודרנית.  

אודות ההרצאה

בהרצאה אני מגוללת את סיפורי האישי, כמי שמיקדה כל פן בחייה סביב אהבה ודאגה לסביבה הימית. סיפור מנקודת מבטה של ילדת ים ופעילה סביבתית ותיקה שהתייאשה מעשייה סביבתית סיזיפית. 
נדבר על מצב הים התיכון וזיהום הפלסטיק בו. נכיר מהם מקורות הזיהום  ומה קורה לפלסטיק כשהוא מגיע לים.
נצטרף למסע שעוברים מוצרי פלסטיק מרגע שהם מגיעים לסביבה ועד שהם מסיימים בצלחת שלנו –  צפו בפלנקטון אוכל פלסטיק תחת עין המיקרוסקופ
נכיר את של הדרכים בהן פלסטיק מגיע לגופנו ונדבר על השפעותיו הבריאותיות רחבות ההיקף ומבוססות מדעית.
נסיים עם המושג שטבעתי – "צרכנות בריאה" ונצלול אל מספר דוגמאות לשינויים בהרגלי צריכה שיפחיתו מיידית את החשיפה שלנו למזהמים הסביבתיים הללו.

משך ההרצאה: 45 דקות.
קהל יעד: לכל הגילאים.