החל מיוני 2019 החלה מסה קריטית בפעילות לסימון מוצרים ישראלים נטולי רעלים. במסגרת הפעילות מסומנים מוצרי צריכה שאינם  מזון, שתייה, או תוספי תזונה בסימון "מאושרי המסה" לציבור הצרכנים הבריאים בישראל שמתאגד סביב הפלטפורמות החברתיות של היוזמה.

המטרה של הפרויקט היא להנגיש מוצרי צריכה מופחתי ונטולי כימיקלים מזיקים לבריאות במטרה להפוך את חווית הקניה של מוצרים בריאים לבטוחה, ודאית וזולה יותר.

תו המסה לצרכנות בריאה ("מאושר מסה") הינו סטנדרט אזרחי שנועד לקדם סביבת חיים בריאה ואקולוגית דרך סימון עסקים המתמקדים בהעלאת האיכות הבריאותית של צרכני המותג.

הסטנדרט בוחן הרכב חומרים וניתן למוצרים נטולי או מופחתי פליטות של כימיקלים מזיקים לבריאות.
זכאי לקבל את התו בית עסק אשר טענותיו לגבי הרכב חומרים נתמכות בהצגת אישורים מתאימים, בהם אסמכתאות עדכניות של התקנים ידועים ובדיקות מעבדה חיצוניות המאשרים כי נעשו הבדיקות הרצויות לנוכחות והעדר חומרים.

כיום מסומנות בתו המסה 10 חברות קטנות-בינוניות המשווקות מוצרים מקטגוריות צריכה שונות לשוק המקומי, להן מאות מוצרים שהינם מאושרי המסה. בין חברות אלו ניתן למצוא את מזרני שינה גטה, לבנדר קוסמטיקה טבעית, מודיבודי (תחתוני מחזור), אור המדבר, קלין ביט (חומרי ניקוי) ועוד.

לחברי המסה 10% הנחה מהשקל הראשון 
קוד קופון masacrit2023

לבנדר הוקמה על ידי טלי מצליח ועידו משעל בשנת 2007 אחרי ששמפו נגד קשקשים זרם לבריכת הדגים בחצר והרג אותם תוך זמן קצר. 

הטלטלה מהאירוע הזה הובילה את עידו, מהנדס כימיה וחומרים והומאופת קלאסי, לחפש מוצרי קוסמטיקה טבעיים ובריאים. החיפוש הוביל לגילוי כי מדפי החנויות מגוון גדול של מותגים המכילים כולם עשרות או מאות כימיקלים מזיקים לבריאות

תחילתו של המותג היה בייצור מוצרים לשימוש עצמי ואחר כך לחברים. כשהחברים חזרו עם סיפורים על הקלה וריפוי של בעיות עור קשות כמו אסטמה של העור בזכות המוצרים נפל האסימון כי יש פה בשורה לבריאות ואיכות החיים של אנשים רבים והוקם המותג הראשון בארץ לקוסמטיקה 100% טבעית. 
ללבנדר
גם מרכז הדרכה המקיים קורסים וסדנאות בנושא קוסמטיקה טבעית.

מוצרים מאושרי מסה: כולם. כ-100 מוצרים שונים הניתנים לרכישה כבודדים או במארזים שונים.

קטגוריות צריכהמוצרי רחצה, טיפוח פנים, טיפוח שיער, תינוקות וילדים, לגבר, רוקחות טבעית, שמנים אתריים.

תגית: קוסמטיקה טבעית

לחברי המסה
15% הנחה עם 
קוד קופון MASA15

 חברת נוביקס הינה חברה קטנה ומשפחתית, המגישה ללקוחותיה את הסגולות הייחודיות של צמחי המרפא הארצישראליים. תוספי תזונה, קרמים טיפוליים ושמנים אתריים, המיוצרים מצמחי המרפא האורגניים אותם מגדלים בחלקות גידול ברחבי הארץ – במושב עופר, בקיבוץ לביא ובמושב שעל. החלקות אורגניות ונמצאות תחת פיקוח תוי התקן הישראליים סקאל או אגריאור.

מעבודת השדה, מיצוי החומרים הפעילים מהצמחים, ייצור המוצרים ושיווקם – הכל נעשה תחת קורת הגג של נוביקס. חקלאות 100% ארצישראלית מהשדה ועד ללקוח!

צמחי המרפא עוברים תהליך זיקוק מסורתי השומר על איכות הרכיבים הפעילים שבצמח. 100% טבעיות או אורגניות.

נוביקס מתגאה בתהליך גידול וייצור שהוא כולו אפס פסולת!
כל חלקי הצמח הופכים למוצרים, פסולת הזיקוק משמשת לחיפוי האדמה בין ערוגות הצמחים וכך מונעת גדילת עשבים שוטים וטיוב הקרקע בלי שימוש בהדברה.
כל האריזות ניתנות למיחזור, שימוש מינימלי בפלסטיק ורק כזה שניתן למיחזור.

מוצרים מאושרי מסה: כולם. 8 מוצרי איכות למגוון שימושים הניתנים לרכישה כבודדים או במארזים שונים.

קטגוריות צריכה: תכשירי מרפא, רוקחות טבעית, שמני בסיס, שמנים אתריים.

תגית: ריפוי טבעי, קוסמטיקה טבעית

לחברי המסה 10% הנחה 
קוד קופון MASA

זהו מותג מיוחד ביותר שמקדם ערכיות רבה בנוסף לצרכנות בריאה.
כל המוצרים טבעיים ומבוססים על רשימות חומרים קצרות וברורות – ככה זה כשלא משתמשים בחומרי תשמורת, צבעים וכימיקלים שנועדו לשפר חווית משתמש אך אינם הכרחיים.
חומרי הגלם הם כל הניתן מספקים ישראליים, אך ורק כאלה שאינם מנסים על בעלי חיים.
בני הזוג גם דואגים לתרום מידי שנה בו הם מעורבים לכל אורך הדרך.
המוצרים שלהם נהדרים ועשויים בעבודת יד בלבד. קיבלתי חבילה מהממת מקרטון ממוחזר ובפנים אף מוצר לא ארוז בפלסטיק אם בכלל ארוז, הכי אפס פסולת שיש. 
 

מוצרים מאושרי מסה: כולם. כ-40 מוצרים שונים בניתנים לרכישה כבודדים או במארזים ייחודיים.

קטגוריות צריכה: שמפו מוצק, סבונים מוצקים, חומרי ניקוי מוצקים, שמנים אתריים, מוצרי אפס פסולת.

תגית: קוסמטיקה טבעית

לחברי המסה 10% הנחה 
קוד קופון OIL4MASOT

אור המדבר הוקמה בקיבוץ אורים, שבלב הנגב המערבי, בשנת 2006 ע”י מוטי בלומנפלד. מוטי, חקלאי, טבעוני ומטפל הוליסטי, חיפש דרך ייחודית לשלב בין המומחיות שלו בחקלאות אורגנית, לבין הכשרה מקצועית ברפואה של התזונה, צמחי המרפא והשמנים הארומתרפיים.

לאור המדבר מגוון רחב של מוצרים טבעיים, באיכות הכי גבוהה שיש: שמנים ארומטיים מובחרים, שמנים צמחיים טהורים בכבישה קרה, חומרי גלם לרוקחות טבעית, הידרוסולים (מים ארומטיים), פורמולות מרפא ייחודיות, פורמולות מרפא סיניות, ויטמינים ומינרלים – המסייעים לשיפור איכות החיים, הבריאות והשמירה על איזון טבעי.

לאור המדבר גם מרכז הדרכה המקיים קורסים וסדנאות בנושאי רוקחות טבעית, טיפול טבעי במחלות, טיפול טבעי בבעלי-חיים, קוסמטיקה טבעית ועוד.

אור המדבר מספקת חומרי גלם ייחודיים באיכות גבוהה ביותר, למגוון רחב של מטפלות ומטפלים ברפואה הטבעית, ומציעה את מוצריה לקהל הרחב המעוניין בפתרונות תזונה, צמחי מרפא ורוקחות טבעית ביתית.

קטגוריות צריכה: שמנים אתריים, מבערים, פורמולות סיניות, חומרי גלם לרוקחות.

תגית: רוקחות טבעית

GETHA נוסדה בשנת 1969, עם 50 שנות ניסיון בייצור מזרנים וכריות העשויים מ 100% לטקס טבעי אשר הפך את חברת GETHA להיות המותג המוביל בתחומה. המטרה של GETHA היא להביא את איכותו של הלטקס הטבעי והטהור הישר מיערות הטרופיים אשר נמצאים על קו המשווה, אל העולם ולו בשל העובדה שעצי הלטקס זקוקים לתנאי אקלים טרופיים. חזון החברה הוא ליצור מותג המבוסס על מוצרים איכותיים וטבעיים אשר יספקו שינה טובה ורצופה לילה אחרי לילה ללקוחותינו, עם מגוון מוצרים עשויים מ-100% לטקס טבעי, אשר מותאמים לגופכם ומאפשרים לכם לקום רעננים ואנרגטיים כל בוקר מחדש, החל מהיום הראשון ולמשך כל ימי חיינו.

רשימת המותגים מאושרי המסה – קיימים בשלל גדלים זוגיים, יחיד ונוער:

TOGETHA 100
COMPASS GOLD 100
NATURE FIRST 150
GENETICS 100
מערכת שינה DREAM KINGDOM PHANTOM
קוד קופון להצגה בחנויות GETHA

שלל הטבות על מזרנים בכל הגדלים 
בהצגת התמונה עם קוד קופון 
MASA

20% הנחה על כל האקססוריז באתר אונליין של גטה*
עם קוד קופון MASA20

כריות, מגיני מזרן, מגבות, טופרים ועוד

לחברי המסה ניתנת הרחבת אחריות לשנתיים
קוד קופון MASA

ה-Game Changer בעולם חומרי הניקוי – זה שיגמול אתכן/ם מאקונומיקה!

חברת Mycleanbit עומדת מאחורי טכנולוגיית היהלום ההופכת מי ברז למי אוזון פעילים. אותה טכנולוגיה ששימשה בזמן הקורונה לחיטוי בתי החולים (נגד וירוסים וחיידקים) השיקה מוצר ביתי מהפכני.
המכשיר נועד לשמש לניקוי כללי בבית, לניקוי פירות וירקות משאריות חומרי הדברה (עוברים חמצון ע"י מי האוזון) ויכול גם לשמש לחיטוי העור מפצעים ופטרת.
המכשיר נועד להחליף 70% מחומרי הניקוי של הבית לתקופה של 5 -10 שנים – מדובר בחסכון כלכלי ואקולוגי עצום.

מחקרים ותוצאות בדיקות מעבדה יש באתר החברה.

מידע על בטיחות בשימוש במי אוזון, הנחשבת כיום כתחליף הבטוח לשימוש באקונומיקה לחיטוי משטחים ניתן למצוא בבטאון של המוסד לבטיחות וגיהות.

סרטוני עדות של מתמשים ואנשי מדע שמוכיחים את יעילות החיטוי של המכשיר ניתן למצוא בדף הפייסבוק ובעמוד האינסטגרם של החברה.

מוצרים מאושרי מסה: מייקלינביט לבית, מי אוזון מיוצבים – ללקוחות שונים בתעשייה ומערכות ליצירת מי אוזון בספיקות גדולות לפי התאמה.

תגית: חומרי ניקוי

לחברי המסה 12% הנחה
קוד קופון MASSA12

תחתוני המחזור שנמצאו ללא תרכובות פלואור במחקר העצמאי שיזמה ליאה סג'די, מקימת תנועת Mamavation האמריקאית.
לתחתונים פטנט ספיגה שמאפשר לספוג את הווסת, הפרשות ואפילו דליפות שתן. 

בדי התחתונים איכותיים ונושמים, מהידידותיים שבענף הטקסטיל (במבוק וצמר מרינו) בשילוב עם טקסטיל חדשני (מיקרופייבר). השילוב הייחודי פותח בהשקעה ותשומת לב, בתהליכים שמערבים את החידושים המודרניים ביותר בתחום הסיבים ונבחן אלפי פעמים בבדיקות מעבדה.

זהו מוצר היגיינה נשית רב פעמי, בלתי פולשני, נוח ובריא לגוף האישה. לי אישית זה שינה את החיים ואני עדיין נפעמת מהעובדה שהפסקתי לייצר כמויות של זבל בלתי מתכלה וחד פעמי כל פעם שאני מקבלת מחזור. 

אני גם מאוד אוהבת לתמוך בחברה עם פעילות חברתית כל כך ענפה להעצמת נשים, צמצום פערים חברתיים ואי שוויון מגדרי.

מוצרים מאושרי מסה: תחתוני מחזור ובגדי ים למחזור.
6 גזרות שונות של תחתוני מחזור לנשים ונערות ב-7 רמות ספיגה ובשלל צבעים ופרינטים.
ניתנים לרכישה כבודדים או במארזים ייחודיים.

קטגוריות צריכה: תחתוני מחזור, בגדי ים למחזור

תגית: מחזור האישה, היגיינה נשית.

AURA AIR נוסדה בשנת 2015 מתוך שיתוף של היזמים עם צוות מפתחים של הטכניון.
המכשיר מנטר תרכובות אורגניות נדיפות (VOC), חלקיקים מרחפים בגודל של 2.5 מיקרון (PM2.5) ו-10 מיקרון (PM10), אוזון, תחמוצת חנקן (NO2) ותחמוצת גופריתית (SO2), טמפרטורה ולחות – מדדים לפליטות חומרים ולמצבים בבית שמעודדים הווצרות עובשים.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. ה.

  אשמח להסבר לגבי המודי בודי – איך צמר מרינו שמגיע מתעשייה אכזרית נחשב לחומר ידידותי? וגם לגבי המיקרופייבר, בהיותו סינטטי לחלוטין?

  1. Yaeli

   מסה קריטית אינה יוזמה המייצגת עקרונות טבעונות אלא חומרי גלם פחות רעילים. אם זאת חשוב לציין כי אין באמירה זו תמיכה בתעשייה אכזרית לחיות ולא כל צמר מרינו מופק באכזריות.
   לראייה בדי החברה עומדים ב-2 תקנים לבדים בני קיימא הבוחנים את שרשרת הייצור כולה של המוצר.
   הפגיעה הגדולה ביותר של האדם בבע"ח קשורה בשימוש בכימיקלים מזיקים בלתי מתכלים שכמעט 100 שנה משוחררים לסביבה. הללו גורמים להכחדה המונית של מינים, לחוסר יכולת של בע"ח להתרבות או לטפל בצאצאיהם – זו ההתעללות הכי גדולה שיש בבע"ח מכל הסוגים על פני כל הכדור ולכן במסה קריטית אנו תוקפים בעיה זו לפני בעיית האכזריות של חקלאות בע"ח.

  2. Yaeli

   וכעת לתשובה הרשמית של מודיבודי ישראל:
   95% מהצמר שנמצא בתחתונים שלנו מגיע מחוות באוסטרליה ובניו זילנד. מודיבודי מקפידה לעבוד אך ורק עם חוואים מורשים, כדי לוודא שתהליך הגזיזה של הכבשים נעשה באופן הומני. החוואים מחוייבים לתקנים ולהנחיות של התקן לרווחת בעלי החיים באוסטרליה, ושל התקן לאחריות בתעשיית הצמר באוסטרליה. הגז מתבצע על ידי עובדים ולא על ידי מכונות, ולכן הוא ידידותי יותר לסביבה. חקלאים אוסטרליים רבים עוסקים בחקלאות מתחדשת כדי לתמוך בבריאות הקרקע ובמגוון הביולוגי ומשאירים את הפחמן בקרקע.

   כל תהליך העיבוד של צמר מרינו (ניקוי, סירוק, טוויה, אריגה, צביעה ותפירה), לא מצריך שימוש בכימיקלים קשים כמו אלה שמצריכים בדים טבעיים אחרים כמו כותנה.

כתיבת תגובה