יעלי אטשטיין יועצת לצרכנות בריאה

יעלי אטשטיין, בעלת תואר ראשון למדעי הים ותואר שני בביוטכנולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית; בוגרת תכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות ובוגרת-עמיתה של תכנית שימור הסביבה הימית של Nicholas School of the Environment של אוניברסיטת Duke.

במשך השנים ניהלה פרויקטי מחקר בתחומים של בריאות הציבור וניטור סביבה, חקלאות ימית, אנרגיה מתחדשת ולקחה חלק בפרוייקטים של ייעוץ סביבתי וכתיבה ל”מארג” 

נבחרה לקבל את אות ב.מ.ה (בוגרת מעוררת השראה) לשנת תשע”ט של המרכז האקדמי רופין בשל הישגיה המחקריים, פעילותה כיזמת ומובילת דעת קהל בתחומים של חברה וסביבה.
מספר ספק של משרד הבטחון: 11016802

ליחצו על התמונה לצורך הגדלתה

יועצת לבריאות וסביבה 

היום ממקדת יעלי את הידע האקדמי והניסיון הניהולי שלה בקידום נושאים של קיימות וסביבה במגזר הפרטי והעסקי בישראל, דרך תחום הצרכנות הבריאה. את תכניה, המחברים בין תרבות הצריכה לבריאות האישית, מקדמת יעלי כיזמת חברתית עם המיזם “מסה קריטית לצרכנות בריאה” הפועל במדיות החברתיות ובאמצעי התקשורת.

עיקר פעילותו החברתית של המיזם מרוכזת בקבוצת הפייסבוק הבועטת “מסה קריטית לצרכנות בריאה”, בה מתאגדת קהילה הולכת וגדלה של צרכנים בריאים תחת בקרתה המקצועית של יעלי. התכנים בקבוצה מפרקים את הבית לגורמים ומרכיבים אותו מחדש עם הרגלים חדשים ומוצרי צריכה בריאים יותר. 
קידומו של המיזם נתמך דרך מתן שירותי ייעוץ והעברת הרצאות לארגונים, בתי ספר, רשויות מקומיות וחוגים פרטיים. 

במהלך שנת 2018 זכתה יעלי עם המיזם במקום הראשון בהקאתון הקיבוצי הראשון  בקטגוריית “We Live” ונהנה מחבילת תמיכה של התנועה הקיבוצית. 

המיזם צלח להגיע לחצי הגמר בתחרות TAU innovation 2018.

זכייה במקום הראשון בהאקתון הקיבוצי 2018
מיזם "מסה קריטית לצרכנות בריאה" מגיע לחצי הגמר בתחרות TAU Innovation

כיצד צרכנות בריאה תשנה את העולם?

צרכנות בריאה הינה תחום העוסק בשלל הפתרונות הצרכניים שיעזרו לכם להפחית את עומס הרעלנים אליהם אתם נחשפים מתוך שימוש במוצרי צריכה. 

מה זאת אומרת רעלנים?

מוצרי צריכה רבים, מכלל קטגוריות הצריכה של משק הבית, מכילים כימיקלים תעשייתיים הזולגים מתוכם החוצה אל הסביבה הביתית. אלה מגיעים במהרה לתוך גופנו בשלל דרכים, מצטברים ברקמות גוף שונות או זורמים לנו בדם באופן קבוע הודות לצריכה קבועה ומתמשכת של מוצרים המכילים אותם. צריכת כימיקלים זו נקשרת כיום עם מגוון מחלות כרוניות, תפקודי גוף לקויים ופגיעה בהתפתחות הילד. למה שתסכימו להמשיך לחיות ככה?

וככה נידונו לחיות?

ממש לא. בעידן השפע של ימינו אין סיבה להסכים להרעלה זו – ישנן המון חלופות איכותיות נטולות רעלים!
וכשנבחר בהן נווכח שאנחנו לא רק פועלים למען הבריאות, אלא גם למען הסביבה. כל שינוי בהרגלי צריכה לבריאים יותר גורמים להדהוד חיובי בעולם – גורמים לנו לצרוך פחות, להפחית פסולת, לתמוך בעסקים חברתיים בעלי שרשראות ייצור ידידותיות לסביבה ולעובדים.

כיצד נשנה את העולם?

כשנבחר לעשות שינויים בהרגלי הצריכה שלנו למען הבריאות נווכח שאנחנו פועלים גם למען הסביבה. כל שינוי הרגל לבריא יותר גורם להדהוד חיובי בעולם – גורם לנו לצרוך פחות, להפחית פסולת, לתמוך בעסקים חברתיים ובשרשראות ייצור ידידותיות לסביבה ולעובדים.

שינויים גדולים עושים בצעדים קטנים

נשנה תודעה

המחשה העלאת מודעות צרכנות בריאה

כאן תלמדו על סוגי כימיקלים מזיקים, השפעתם הבריאותית ומוצרי הצריכה בהם נמצאים. 

נשנה הרגלים

אייקון ממחיש למידת צרכנות בריאה

כאן תמצאו מגוון פתרונות לשינוי הרגלי הצריכה ושימוש שיבריאו את סביבת הבית שלכם.

נשנה את העולם

המחשה צרכנות בריאה לעולם

מסה קריטית = כמות האנשים הדרושה לשינוי חברתי קבוע ובר-קיימא

סגירת תפריט
×

עגלת קניות